Wolt prichádza do Nitry, zákazníci sa môžu tešiť na rýchlu a spoľahlivú donášku
24.07.2024

Wolt prichádza do Nitry, zákazníci sa môžu tešiť na rýchlu a spoľahlivú donášku

Donášková služba Wolt rozširuje svoju prevádzku do Nitry, aktuálne tak bude pôsobiť už v 5 slovenských mestách. Služby Woltu môžu Nitrančania využívať od 11. marca o 10:30. Rovnako ako v iných mestách, aj v Nitre si v rámci služby Wolt môžu zákazníci objednať aj donášku z McDonald’s, Starbucks, La Donuterie, či z obľúbených lokálnych podnikov ako Bearded Brothers alebo Doki Doki Restaurant.

Pri príležitosti spustenia svojich služieb v Nitre sa rozhodol Wolt posilniť chutným obedom viaceré mobilné odberové miesta, ktoré sa starajú o pravidelné antigénové testovanie Nitrančanov.

“Nitra bola pre nás prirodzeným pokračovaním v expanzii na Slovensku – vzhľadom na veľkosť mesta samotného, jeho skvelú gastronomickú kultúru a v neposlednom rade dopyt od zákazníkov po našej donáškovej službe. V každom meste, kam prídeme, chceme ponúknuť tie najkvalitnejšie služby čo najväčšiemu počtu zákazníkov aj reštaurácií. Rovnaký cieľ máme aj v Nitre. Tešíme sa na reakcie zákazníkov, rozvozovú zónu aj služby plánujeme ďalej rozširovať,” hovorí Tomáš Beniak, generálny riaditeľ Woltu na Slovensku.

Okrem zákazníkov sa z príchodu Woltu do Nitry tešia aj viaceré reštaurácie, ktoré nadviazali s obľúbenou donáškovou službou hneď v úvode spoluprácu. V aktuálne mimoriadne náročnej situácii pre celý segment gastronómie je spoľahlivý donáškový servis jedinou možnosťou, ako doručiť svojim zákazníkom kvalitné jedlo. Pre niektoré typy jedál je dokonca rýchle doručenie absolútne kľúčové: “S Woltom máme množstvo skúseností zo zahraničia, preto sme boli nadšení, že prichádza aj k nám do Nitry. Veríme, že zážitok z doručeného jedla nie je len o jedle samotnom, ale začína objednávkou vo vymakanej aplikácii, pokračuje rýchlym doručením a v neposlednom rade ho umocní profesionálny prístup kuriéra. Kvalita je naša najvyššia priorita, preto sme neváhali a využili sme príležitosť spolupráce práve s Woltom. Tešíme sa na dlhoročnú spoluprácu a mnoho spoločných spokojných zákazníkov,” hovorí Denis Zsebi, majiteľ podnikov Tres Tacos, Tres Tacos Mexická reštaurácia a Haluškáreň.

Wolt v reakcii na protipandemické opatrenia vytvoril tzv. balík pomoci, v rámci ktorého znížil provízie za objednávky na vyzdvihnutie na 0%. Z tohto typu objednávky reštaurácia neplatí Woltu žiadny poplatok, môže však využívať všetky benefity od marketingu až po jednoduchú a rýchlu objednávku. Zároveň Wolt znížil ceny doručenia a zaviedol možnosť prepitného pre reštaurácie, rovnako bez provízie. Okrem toho znížil minimálnu výšku objednávky a zvýšil odmeny pre zákazníkov. “Naším primárnym cieľom je zvýšiť dostupnosť našich služieb maximálnemu počtu zákazníkov, čo prináša v konečnom dôsledku vyššie príjmy reštauráciám. Dopyt po našich službách je veľký, z čoho máme úprimnú radosť. Snažíme sa o udržateľný rast, pri ktorom vieme garantovať kvalitu našich služieb, pre ktorú si nás vyberá stále viac reštaurácií aj zákazníkov,” dopĺňa Tomáš Beniak. “Ako novootvorená reštaurácia v centre mesta sme chceli spoluprácou s Woltom spojiť príjemné s užitočným. Veríme, že sa vďaka Woltu dostaneme do povedomia väčšieho množstva zákazníkov z Nitry,” hovorí pani Konkušová, marketingová manažérka a spolumajiteľka reštaurácii Doki Doki, Sakura a Bistro Panda.

Okrem jedla si zákazníci môžu najnovšie na Wolte objednať a nechať doručiť aj kvety. Wolt plánuje aj naďalej výrazné rozširovanie sortimentu, v zásade bude cez Wolt možné doručiť čokoľvek, čo sa kuriérovi zmestí do tašky alebo rozvozového auta.

Zákazníci aj partnerské reštaurácie sa s Woltom môžu spoľahnúť na rýchle doručenie priemerne do 30 minút, k dispozícii majú jednoduchú a prehľadnú mobilnú aplikáciu, pohotový zákaznícky servis, ktorý reaguje okamžite a široký výber reštaurácií. Na Wolte v rámci Nitry nájdete hneď v momente spustenia vyše 30 reštaurácií. “Spojiť sily s Woltom bolo pre mňa od začiatku jednoznačnou voľbou. Na základe pozitívnych skúseností zo zahraničia viem, že sa môžem spoľahnúť nielen na rýchlosť, ale aj na to, že jedlo príde teplé a tento zážitok som chcel dopriať aj svojim zákazníkom. V neposlednom rade sa snažím myslieť ekologicky, využívanie bicyklov, na ktorých niektorí kuriéri Woltu jedlo rozvážajú, považujem za veľmi sympatické a ako vynikajúcu možnosť ako prispieť k ochrane prírody,” hovorí Patrik Masár, majiteľ Bearded Brothers.
Portfólio partnerských reštaurácií sa bude v nasledujúcom období rozširovať. Cez Wolt bude donášku jedla ponúkať exkluzívne aj obľúbená sieť reštaurácií rýchleho občerstvenia McDonald’s. „Neustále sa snažíme zlepšovať zákaznícku skúsenosť a dostupnosť našich produktov už vo viacerých slovenských mestách. So spoločnosťou Wolt úspešne spolupracujeme už vyše roka a tešíme sa, že do portfólia našej doručovacej služby McDelivery pribudla v tomto období aj Nitra,“ hovorí Lucia Poláčeková, PR Supervisor McDonald’s pre SR.

Zákazníci sa nemusia obávať donášky ani v čase pandémie, Wolt aj naďalej doručuje všetky objednávky automaticky bezkontaktne.

O spoločnosti Wolt
Je fínska spoločnosť založená v roku 2014, ktorá úspešne pôsobí už vo viac ako 23 krajinách, viac ako 120 mestách a má už viac ako 6 000 000 registrovaných používateľov. Využíva moderné používateľské prostredie a kladie dôraz na kvalitu ponúkaných služieb. Wolt zákazníkom ponúka mimoriadnu rýchlosť prípravy jedla a donášky, a to do 30 minút. V úlohe platformy spája ľudí, ktorí sú hladní alebo majú chuť na dobré jedlo, ktorí chcú toto jedlo pripravovať a predávať a tých, ktorí by si chceli privyrobiť rozvozom jedla. Generálny riaditeľ Woltu sa volá Miki Kuusi, magazín Forbes ho ocenil v globálnom rebríčku 30 pod 30.
Wolt získal celkovo 707 miliónov eur v investíciách, medzi investorov sa radí ICONIQ Capital, 83North, Highland Europe, EQT Ventures, Lifeline Ventures, ale tiež Ilkka Paananen, generálny riaditeľ spoločnosti Supercell; Risto Siilasmaa, predseda predstavenstva spoločnosti Nokia; EQT Ventures alebo zakladateľa Skypu, Niklas Zennströma a americká spoločnosť Goldman Sachs. Ako najaktuálnejší investori sa pripojili spoločnosti Tiger Global, DST, KKR, Prosus, EQT Growth a Coatue.

Prevádzku v Bratislave spustil Wolt 19.9.2019 , v Košiciach začal 28. mája 2020, v Trnave 6. októbra 2020, v Banskej Bystrici 15. decembra 2020. V Nitre štartuje 11. marca 2021.

Ďalšie linky WOLT:
Webová stránka
Facebook
Instagram
AppStore
Google Play